PROGRAM

PROGRAM 2020

Můžete se těšit na ochutnávky unikátních rumů za skvělé ceny, řízené degustace, soutěže, semináře a workshopy od předních barmanů a odborníků. Nebude chybět latino hudba a skvělá karibská kuchyně.

Masterclass program

Masterclass při RumFestu 2020 povede Vít Šafář z Hedonism Spirit. Vstupenky můžete zakoupit tady.

Blind Tasting – 15:00 až 16:00

Zažijte rumové rande naslepo. 

Jedná se o skvělou příležitost pro úplné nováčky i zkušené znalce, při níž ochutnáte pět více i méně známých rumů. Díky tomu, že vzorky jsou tajné, budete ke každému z nich přistupovat bez jakýchkoliv předsudků. Otevřete se tak novým vůním a chutím i tam, kde byste je nečekali. 
Stejně jako u schůzky naslepo můžete zažít příjemné překvapení, objevit něco zcela nového nebo naopak důvěrně známého. Degustaci si zaručeně užijete a třeba potkáte lásku na celý život.

Jamaica Tasting – 17:00 až 18:00

Pravý jamajský funk. 

Čeká vás průřez legendárními jamajskými palírnami Appleton Estate, Worthy Park, Long Pond a Hampden Estate včetně povídání o tom, jak probíhala naše návštěva těchto palíren v březnu letošního roku. 
Máte jedinečnou příležitost ochutnat některé extrémně limitované vzorky s bonusem v podobě originálního Hampden Estate Rum Fire. Jamajské rumy jsou proslavené solidním obsahem alkoholu a velkým množstvím esterů, čeká vás tak mimořádný zážitek.

Black Tot Tasting – 19:00 až 20:00

Letos uplyne přesně 50 let ode dne, kterému se přezdívá Black Tot Day.

Dne 31. července 1970 byla oficiálně zrušena 300 let dlouhá tradice pravidelných denních dávek rumu pro britské námořníky. 
U této příležitosti ochutnáme rum Black Tot Last Consignment, který je vyroben z posledních zásob Royal Navy. Ty byly uloženy po 40 let v kameninových nádobách. Tedy od Black Tot Day, kdy byl naposledy provolán námořnický přípitek „Up spirits!“, až do roku 2010, kdy byly tyto zásoby nalahvovány. 
Rum Black Tot Last Consignment je opravdovým kusem historie a tomu odpovídá i jeho cena - láhev stojí přes 22 000 Kč.

Další program

Veškeré další podrobnosti právě připravujeme. Sledujte nás Instagramu nebo se přihlaste do facebookové události a nic vám neunikne.