PROGRAM

PROGRAM GINFEST 2021

Jedinečný zážitek pro všechny vaše smysly, semináře od předních barmanů a odborníků. 

14:00 - 14:30

S čistou hlavou a příchutí ginu  / Tomáš Mozr

Lidé si již zvykli na různé nealkoholické alternativy, které jim připomenou dobře známou chuť jejich oblíbeného alkoholického nápoje. Nealkoholické pivo, víno či sekt tak již nejsou překvapením, naopak svět nealkoholických destilátů představuje pro mnohé stále ještě jednu velkou neznámou. Seminář věnovaný nealkoholickým alternativám vůči ginu, který povede Tomáš Mozr, se proto zaměří nejen na trend této nové kategorie, ale také na jeho historii, výrobu i využití v mixologii.

15:00-15:30

Bohemian Gin / Martin Žufánek

Život je potřeba si vychutnat, objevte svět Bohemian. Svět tradičního českého kořenářství a nadšení lihovarníka a pravdoláskaře Martina Žufánka. Typický jalovec ve spojení s českou loukou vás přenesou do úžasně voňavého a chutného Bohemian světa. Na zdraví!

16:00 - 16:30

Tōsh Gin, originál z Moravy / Jura Omelka

Moravian Dry Gin vyrobený v malých šaržích na historickém kotlíku pro destilaci whisky. Podle doložených dokumentů byla v Těšeticích zahájena výroba ginu už v roce 1979 pod názvem GIN TON. Tōsh Gin, s komplexní, silnou a vyváženou chutí s důrazem na bohaté citrusové a jalovcové tóny, s dlouhým dozvukem českého máku, moravského sladkoplodého jeřábu a šípku, navazuje na tento odkaz moderní recepturou a cílí na gin pro výrazný gin tonic.

17:00 - 17:30 

Bombay Sapphire & Oxley Gin / Tomáš Kučera

Na tomto semináři Vám portfolio ambasador společnosti Bacardi-Martini Tomáš Kučera vysvětlí, co stojí za celosvětovým úspěchem ginu Bombay Sapphire, jaké benefity přináší použitá technologie Vapor Infused a pro opravdové ginové nadšence představí i výraznější variantu Star of Bombay. Třešničkou na dortu pak bude unikátní Oxley London Dry Gin, který se vyrábí pomocí metody „Cold Distilled“, což v tomto případě znamená destilace ve vakuu při mínus 5 stupních Celsia.

18:00 - 18:30 

Malfy - Super prémiový ochucený gin z  Itálie / Jiří Richter

Ginový ambassador společnosti Jan Becher Pernod Ricard, Jiří Richter, vám na tomto semináři představí super prémiový gin MALFY. Gin MALFY se destiluje v Itálii, je inspirován italským pobřezím Amalfi  a je přímo ztělesněním italského LA DOLCE VITA.  Těšit se můžete také na degustaci všech tří variant - Con Limone, Gin Rosa a Con Arancia.