PROGRAM

PROGRAM 2020

Ginfest nabídne jedinečný zážitek pro všechny vaše smysly. Můžete se těšit na semináře a workshopy od předních barmanů a odborníků.

Více info brzy!

...

PROGRAM 2019

14:00 – 14:30 Gin Mare / Carlos Morante / ENG
Středomořský Gin Mare není jedinečný jen místem, kde vzniká, ale také typickými středomořskými ingrediencemi. Kromě výroby a unikátnosti značky Gin Mare se zaměříme na to, proč je pro přípravu skvělého Gin&Tonic drinku důležité mít stejně kvalitní také tonik. Harmonická vyváženost obou surovin vytváří dokonalou chuť tohoto světově oblíbeného drinku.

15:00 – 15:30 Larios 12: Španělská ginová IN-Fusion / Vladimír Čech (The Banker´s Bar)
Coppa glass pro servírování Gin&Tonic se stále častěji zabydluje v barech a restauracích i v České republice. Pojďte se seznámit s příběhem nejstarší a nejprodávanější značky ve Španělsku, která pomáhala definovat trendy kategorie středomořských ginů.
Proč je způsob podávání a chuť tak odlišná? Jak jednoduše vykouzlit gin infuzovaný čajem Darjeeling v aeropressu? Nechte se inspirovat Vladimírem Čechem pro váš netradiční G&T!

16:00 – 16:30 Gin a jeho pozice v různých kulturách / Boris Ivan (Gonzáles Byass International Spirits Ambassador)
Gin se dnes do světa nešíří jen z kolébek svého původu. Nápoje na bázi jalovce mají své pevné místo i v jiných zemích. Boris Ivan Vás provede po světě a vysvětlí, jak se daří ginu v jednotlivých kulturách. Kromě toho představí dva legendární londýnské giny: The London No.1 navazuje na to nejlepší s britské tradice výroby ginů a MOM gin k tradici přidává trochu typické anglické avantgardy. Po tomto semináři zjistíte, že stojí zato upřít pozornost zpět do staré dobré Anglie.

17:00 – 17:30 The Botanist Gin: Kreativita roste v přírodě / Marek Štochl (AnonymouS Bar)
Foraging zažívá ve světě neskutečný boom a vám ho na semináři přiblíží Marek Štochl, šéfbarman AnonymouS baru a ambasador ginu The Botanist, k jehož výrobě se používá 22 ručně sbíraných bylin a květin ze skotského ostrova Islay.
Chcete poznat naši přírodu trochu jinak, než jste ji znali do teď? Chcete objevit nové chutě a vůně a získat tak inspiraci pro vlastní kreativní drinky? Marek vám ukáže, jak můžete s využitím jedlých květů ozvláštnit klasický Gin&Tonic, i jak propsat nezvyklou chuť lučního kvítí do sofistikovaných drinků. Ostatně, proč se limitovat sortimentem obchodních domů, když naše příroda je plná nových chutí? 

18:00 – 18:30 Bombay Sapphire: Stir Creativity Master-class / Andrey Bolshakov (City Space) / ENG
Stir Creativity je celosvětovou kampaní Bombay Sapphire, jež dává dohromady kreativní lidi z různých konců světa.  Podporuje sebevyjádření a inspiruje k novým pohledům na tvůrčí proces. Během master-class s globálním ambasadorem ginu Bombay Sapphire poznáte jedinečnou historii této světoznámé značky, její inovativní technologii i filosofii. Zjistíte, v čem tkví jedinečnost ginu, který inspiroval již tolik osobností napříč různými profesemi. 

19:00 – 19:30 Plymouth Gin /Jakub Bobček (Refectory bar - Plymouth Distillery)
V jedinečném místě na jihozápadním pobřeží UK se rodí unikátní gin, který navazuje na charakter krajiny, kde vzniká. Sedm klasických bylin ve spojení s měkkou dartmoorskou vodou se snoubí v lahvi, jejíž tajemství střeží mnich, tvořící velký příběh. Přijďte se seznámit s Plymouth Distillery a člověkem, který měl možnost být několik let součástí barového týmu, který působí přímo v destilerce v Plymouth ginu, jež stojí u zrodu mnoha klasických koktejlů i moderních twistů.