PROGRAM

RUMFEST PROGRAM 2021

Masterclass

Barlife magazine ve spolupráci s Vítem Šafářem z Hedonism Spirit připravili pro letošní Rumfest tři exkluzivní řízené degustace - Master classes. 

Degustace probíhají v klubu přímo v areálu Žlutých lázní a účastníci se schází 10 minut před začátkem u baru magazínu BARLIFE. Počet účastníků každé degustace je omezen. K dispozici je pouze 20 vstupenek na každou z nich! 

15:00 - 16:00

MC1 / Martinique Agricole Rhum Tasting

Je ten pravý čas poznat krásu a různorodost agricole rhumu z ostrova Martinique. Dozvíte se, co všechno obnáší výroba tzv. zemědělských rumů. Zjistíte, co musí rumy splňovat, aby mohly nést chráněné označení původu AOC a samozřejmě ochutnáte pět pečlivě vybraných vzorků z těch nejslavnějších palíren na ostrově. Tato degustace je ideální pro ty, kdo chtějí proniknout do světa agricole rhumů. Cena: 990 Kč  Vstupenka na MC1.

17:00 - 18:00

MC2 / Hampden Trelawny Endemic Birds Tasting

Slavná série jamajských rumů Hampden Trelawny Endemic Birds Series vznikla ve spolupráci palírny Hampden, italské rumové legendy Lucy Gargana a řady jeho obchodních partnerů po celém světě. Každý z partnerů si zvolil přesně jeden sud, který se následně nalahvoval se speciální etiketou s vyobrazením jednoho vzácného ptáčka, který žije pouze v regionu Trelawny na Jamajce, kde rovněž sídlí samotná palírna. Jednotlivé lahve byly prakticky okamžitě po uvedení na trh vyprodány a nyní je lze koupit již pouze v aukcích za několikanásobky původních cen. Na této unikátní degustaci ochutnáte pět různých single casků z této série a dozvíte se vše o tajuplné výrobě vysoce esterických rumů včetně autentických záběrů přímo z palírny. Tato degustace je povinnost pro opravdové fanoušky jamajského funku. Cena: 1 990 Kč VYPRODÁNO

19:00 - 20:00

MC3 / Blind Tasting 

Jedná se o skvělou příležitost pro úplné nováčky i zkušené znalce, při níž ochutnáte pět více i méně známých rumů. Díky tomu, že vzorky jsou tajné, budete ke každému z nich přistupovat bez jakýchkoliv předsudků. Otevřete se tak novým vůním a chutím i tam, kde byste je nečekali. Stejně jako u schůzky naslepo můžete zažít příjemné překvapení, objevit něco zcela nového nebo naopak důvěrně známého. Degustaci si zaručeně užijete a třeba potkáte lásku na celý život. Cena: 690 Kč  VYPRODÁNO 


Semináře

Semináře probíhají v hlavním stanu festivalu a jsou pro všechny návštěvníky přístupné zdarma v rámci vstupného. 

13:00 - 13:45

Rumové koktejly - workshop / Lukáš Dvořák

Majitel rumového baru La Casa de la Havana vieja Lukáš Dvořák povede workshop, na kterém se naučíte připravovat tři klasické rumové koktejly jako profesionálové. Zrozený na Bermudách Dark ‘n’ Stormy, jeden z nejoblíbenějších drinků z časů prohibice s jamaskými kořeny Planter’s Punch a typický tiki koktejl Painkiller. Přijdťe na Rumfest včas, nejrychlejší zájemci si vyzkouší míchání s Lukášem přímo na baru!

14:00 - 14:30

Casa Brugal – 130 let zkušeností / Tomáš Kubíček

Brand ambasador Tomáš Kubíček představí historii a současnost karibského rumového domu Brugal, jejichž receptury prošli již pěti generacemi. Tématem budou i "Nearly Neat Cocktails", tzv. téměř čisté koktejly, které jsou jednoduché na přípravu a vyzdvihují základní báze – v tomto případě Ron Brugal 1888. Součástí semináře bude také degustace drinků tří hostujících barmanů – Tomáše Melzera, Charlieho Lorenzi a Honzy Urbana.

15:00 - 15:30

S láskou z Jamajky / Robert Polo, Jan Albrecht, Kryštof Hordina

Divoké, odvážné a sofistikované rumy – to je Jamajka. Země známá nejen pro svoji přírodu či kulturu, ale také pro vlastní styl výroby rumů. Zosobněním jamajského rumu je i Dr. Joy Spence – historicky první žena v pozici Master Blender. Pod její taktovkou vznikají ikonické neupravované rumy Appleton Estate. Ochutnáme její poslední kreaci: Appleton Estate Rum Black River Casks 15 Year Old. Ale protože Jamajka není jen Appleton Estate, tak přimo z rukou teamu Warehouse#1 okusíme také lahodný Worthy Park 109 Dirty Daiquari zrozený v polích Lluidias Vale. A nakonec se těšte na svěží, voňavé překvapení – exkluzivně na pražském Rumfestu! 

16:00 - 16:30

Skvělé peruánské rumy a gastronomie dobývají svět / Mario Navarro

Rumový expert a spolupracovník s předními prémiovými rumovými značkami Mario Navarro vás provede vývojem a historií skvělých peruánských rumů a unikátní peruánské gastronomie, která dobývá prkna všech trendových světových restaurací a barů. 

17:00 - 17:30

Inspirováno generacemi: Ron Abuelo / Viktor Gleich

Viktor Gleich, rum ambassador společnosti Stock představí řemeslné zpracování každé láhve panamského rumu Ron Abuelo, který se vyrábí v jedinečném terroiru Haciendy San Isidro v malém úrodném údolí Pesé na poloostrově Azuero a zasvětí do historie spojené se zakladatelem společnosti Don José Varela Blanco.

18:00 - 18:30

Bacardi - vše co jste (ne)chtěli vědět, ale báli jste se zeptat / Tomáš Kučera

Pojďme si připomenout, co stojí za úspěchy rumů Bacardi, jež si léta drží druhou příčku v celosvětovém prodeji. Ohlédneme se do historie značky i rodiny Bacardi. Zopakujeme si důležité milníky v mixologii, které jsou s těmito rumy spojeny. Popovídáme si o lahvích, které možná neprávem unikly vaší pozornosti a samozřejmě vybrané rumy z nabídky ochutnáme. To vše v režii ambasadora Tomáše Kučery, který je vždy zárukou skvělého výkladu a zábavného pojetí semináře.

19:00 - 19:30

Distillery Antigua & English Harbor Rum: historie, dědictví a současnost karibského rumu / Jonathan Almonte Felix

Vydejte se s námi na 250 let starou cestu, která odhaluje důležitost Antiguy v příběhu britského královského námořnictva. Dozvíte se také, proč se Antigua stala jedním z nejdůležitějších hráčů světového rumu a jak respektujeme toto dědictví.

Pro další podrobnosti a novinky nás sledujte na Instagramu nebo na Facebooku a nic vám neunikne.