PROGRAM

PROGRAM 2021

Můžete se těšit na ochutnávky unikátních rumů za skvělé ceny, řízené degustace, semináře a workshopy od předních barmanů a odborníků. Nebude chybět latino hudba a skvělá karibská kuchyně.
Program brzy upřesníme, sledujte naše sociální sítě.

PROGRAM 2020

Masterclass program

Masterclass při Rumfestu 2020 povede Vít Šafář z Hedonism Spirit. Vstupenky můžete zakoupit tady.

Blind Tasting – 15:00 až 16:00

Zažijte rumové rande naslepo. 

Jedná se o skvělou příležitost pro úplné nováčky i zkušené znalce, při níž ochutnáte pět více i méně známých rumů. Díky tomu, že vzorky jsou tajné, budete ke každému z nich přistupovat bez jakýchkoliv předsudků. Otevřete se tak novým vůním a chutím i tam, kde byste je nečekali. 
Stejně jako u schůzky naslepo můžete zažít příjemné překvapení, objevit něco zcela nového nebo naopak důvěrně známého. Degustaci si zaručeně užijete a třeba potkáte lásku na celý život.

Jamaica Tasting – 17:00 až 18:00

Pravý jamajský funk. 

Provedeme vás legendárními jamajskými palírnami Appleton Estate, Worthy Park, Long Pond a Hampden Estate. Povíme vám vše o výrobě jamajských rumů včetně povídání o tom, jak probíhala naše návštěva zmíněných palíren v březnu letošního roku. Také máte jedinečnou příležitost ochutnat některé extrémně limitované vzorky, které nejsou na našem trhu dostupné. Vyzkoušíte tak například rumy Plantation Extreme No. 3 HJC (Long Pond) 22 yo, Habitation Velier Hampden 2010 LROK nebo Worthy Park Special Cask Release Virgin Oak, limitovanou edici určenou pouze pro belgický trh. Jako bonus pak ochutnáte originální Hampden Estate Rum Fire dovezený přímo z Jamajky. Místní rumy jsou proslavené solidním obsahem alkoholu a velkým množstvím esterů, čeká vás tak mimořádný zážitek.

Black Tot Tasting – 19:00 až 20:00

Letos uplyne přesně 50 let ode dne, kterému se přezdívá Black Tot Day.

Dne 31. července 1970 byla oficiálně zrušena 300 let dlouhá tradice pravidelných denních dávek rumu pro britské námořníky. 
U této příležitosti ochutnáme rum Black Tot Last Consignment, který je vyroben z posledních zásob Royal Navy. Ty byly uloženy po 40 let v kameninových nádobách. Tedy od Black Tot Day, kdy byl naposledy provolán námořnický přípitek „Up spirits!“, až do roku 2010, kdy byly tyto zásoby nalahvovány. 
Rum Black Tot Last Consignment je opravdovým kusem historie a tomu odpovídá i jeho cena - láhev stojí přes 22 000 Kč.

Program seminářů

13:30-14:00
Equiano: Rum, který spojuje světy (Ultra Premium Brands)
Ian Burrell

Prvním oficiálním představením rumu Equiano v České republice vás provede světoznámý rumový ambasador Ian Burrell. Ten se na vývoji tohoto autentického rumu podílel s dalším velikánem, jímž je rumový expert Richard Seale. Equiano je prvním rumem vycházejícím ze spolupráce dvou různých destilerií z dvou různých kontinentů, a to konkrétně palírny Gray’s z afrického ostrova Mauricius a Foursquare Distillery z karibského Barbadosu. Vedle poutavého příběhu o mísení kultur a technik vás navíc Ian Burrell rovnou seznámí s jedinečnou chutí tohoto oceňovaného rumu. 
Seminář proběhne v anglickém jazyce bez překladu.

14:15-14:45
Brugal 1888! Bližší pohled na rum takový, jaký má být (Coca-Cola HBC)
Tomáš Kubíček

V průběhu semináře vám Brugal Ambassador Tomáš Kubíček představí příběh rumu Brugal 1888 a také autorský servis rumu na ledové kouli z kokosové vody. Mistr výroby rumu Fernando „Nano“ José Ortega Brugal si tento servis oblíbil díky skvělému párování kokosové vody s dřevitými tóny Brugal 1888. Rum je poté sladší, jemnější a perfektně se hodí jako netradiční aperitiv před večeří. Tomáš Kubíček vám dále naservíruje svůj twist na oblíbený koktejl Negroni a dále představí světový projekt originálních Nearly-Neat koktejlů, jenž si v Česku vzali na starost jeho kolegové z pražských top barů L’Fleur a Black Angel’s Jan Šebek a Peter Bobula, s nimiž se můžete potkat i v průběhu Rumfestu na baru Brugal 1888.

18:15-18:45
Značka The Rum Factory a double ageing (Palírna U Zeleného stromu)
Michael Mattersberger

The Rum Factory funguje jako nezávislá stáčírna rumu, která se snaží pro své zákazníky získávat jen ty nejlepší rumy. Přináší individualitu a kreativitu v každé láhvi. Díky naší spolupráci s Albert Michler Distillery máme možnost naše unikátní blendy nechat dozrávat ve vybraných sudech po Cognacu či Oloroso sherry. Řada Distillery Collection je výběrem těch nejlepších panamských rumů, které pro nás míchá Don Pancho. Dvojice rumů z řady Double Cask Collection se pyšní dozráváním ve vybraných sudech v České republice. Seminář popíše historii značky The Rum Factory, jednotlivé produkty a výrobní proces se speciálním zaměřením na double ageing. Vysvětlíme vám, co to znamená, jaké jsou možnosti využití či jaký je jeho přínos pro výsledný produkt.
Seminář proběhne v anglickém jazyce bez překladu.

Pro další podrobnosti a novinky nás sledujte na Instagramu nebo se přihlaste do facebookové události a nic vám neunikne.